Армения надви Латвия, тимът на Фарьорските острови направи равенство срещу Република Северна Македония

8 септември 2024 г. · 3 мин. четене · Споделяне във Facebook

Тимът на Армения оглави класирането в група 4 от Лига С на футболния турнир Лига на нациите  3 точки след домакински успех над Латвия с 4:1.

Арменците водеха с 2:1 в края на първото полувреме, в което двата състава си отбелязаха по един автогол.

Вахан Бичакчян бе точен за домакините в шестата минута, но три по-късно Георги Харутюнян си вкара автогол и гостите изравниха. В 35-ата минута и Каспарс Дурба имаше нещастието да си отбележи автогол за преднина от 2:1 за Армения.

Лукас Зелараян се разписа в 48-ата минута, носейки преднина от 3:1 за домакините, а в 86-ата Едуард Сперцян оформи крайното 4:1.

В другата среща от групата съставът на Фарьорските острови удържа домакинско равенство 1:1 срещу Република Северна Македония.

Вильормур Дейвидсън изведе домакините напред за 1:0 от дузпа още в деветата минута. Македонците изравниха през второто полувреме с попадение също от дузпа, дело на Енис Барди в 49-ата минута.

В мач от група 2 в Лига D отборът на Молдова се наложи при домакинството си на Малта с 2:0.

Михаил Каймаков отбеляза за 1:0 в полза на Молдова в 32-ата минута, а във втората минута на добавеното време на първата част Йон Николаеску бе точен от дузпа за 2:0.

#тимът #армения #оглави #класирането #група #лига #футболния #турнир #нациите #точки